RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.00 – 8.00 Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Kontakty indywidualne, np.: rozmowy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zabawy tematyczne, konstrukcyjne, manipulacyjne, wyzwalające aktywność twórczą.
8.00 – 8.20 Zabawy integrujące grupę, zabawy przy muzyce, zabawy rozwijające percepcję wzrokowo-słuchową, ćwiczenia ogólnorozwojowe, artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne. Praca indywidualna.
8.20 – 8.30 Przygotowanie do śniadania (pełnienie dyżurów), porządkowanie sali, czynności samoobsługowe w łazience.
8.30 – 9.00 Śniadanie.
9.00 - 10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą zgodnie z tematyką programową, zabawy językowe, matematyczne, muzyczne, ruchowe, działalność plastyczno-techniczna.
10.00 – 11.15 Pobyt na świeżym powietrzu. Spacery i wycieczki. Zabawy organizowane i swobodne w ogrodzie przedszkolnym. Zajęcia ruchowe: terenowe, badawcze, tropiące.
11.15 – 11.30 Przygotowanie do obiadu (pełnienie dyżuru). Czynności higieniczne w łazience.
11.30 – 12.00 Obiad.
12.00 – 12.15 Zabiegi higieniczne: mycie zębów.
12.15 – 13.30 Grupa I - czas relaksu, odpoczynek poobiedni. Słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej.
12.15 – 13.30 Grupa II i III - chwila relaksu, słuchanie literatury dziecięcej. Zabawy dydaktyczne utrwalające poznane wiadomości. Zabawy rozwijające zdolności i umiejętności dzieci. Zabawy relaksacyjne.
13.30 – 14.00 Czynności higieniczne, samoobsługowe, organizacyjne związane z przygotowaniem do podwieczorku.
14.00 – 14.15 Podwieczorek - kultura spożywania posiłków.
14.15 - 17.00 Zabawy inspirowane przez dzieci, gry i zabawy edukacyjne rozwijające percepcję wzrokową i słuchowa, zabawy wspomagające rozwój dziecka prowadzone przez nauczyciela, zabawy w kącikach zainteresowań, ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy teatralne, zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy badawcze i konstrukcyjne. Rozchodzenie się dzieci.

Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Łańcucie

7. Edyta Dziubek - członek
8. Jacek Gęsicki - członek

Regulamin Przedszkola Miejskiego nr 4 w Łańcucie

1. Przedszkole jest placówką spełniającą funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą nad powierzonymi dziećmi. Dla usprawnienia pracy przedszkola oraz pogłębienia współpracy z rodzicami podaje się następujący regulamin z prośbą o przestrzeganie następujących przepisów:

• przedszkole czynne jest codziennie w godzinach od 6:00 do 17:00;
  • przedszkole czynne jest w ciągu roku 10 miesięcy, w okresie wakacji pełni dyżur dwa przedszkola na terenie miasta (jedno w lipcu, drugie w sierpniu);

2. Frekwencja dzieci

• dziecko przyjęte i zakwalifikowane do przedszkola powinno do niego uczęszczać regularnie;
  • ewentualna przerwa w uczęszczaniu może nastąpić z ważnych powodów (choroba, urlop rodziców, wyjazd), należy o tym powiadomić dyrekcję przedszkola;
  • w przypadku choroby zakaźnej trwającej ponad 6 dni należy przedłożyć – zaświadczenie kolumny sanitarnej;
  • dyrektor ma prawo skreślić dziecko z listy uczęszczających do przedszkola z następujących przyczyn:
      - nieregularne wpłacanie należności za dziecko;
      - brak wiadomości o przyczynie nieobecności dziecka trwającej ponad 7 dni;
      - częste zostawianie dziecka po godzinie 17:00;

3. Obowiązki Rodziców wobec przedszkola

• drogę do przedszkola i z przedszkola dziecko może pokonywać tylko pod opieką dorosłych (zgodnie z przepisami ruchu drogowego);
  • do przedszkola należy dziecko przyprowadzać najpóźniej do godziny 8:30;

4. Higiena i zdrowie

• rodzice powinni zaopatrzyć dziecko uczęszczające do przedszkola w:
      - pantofle w woreczku,
      - strój gimnastyczny w woreczku,
  • wszystkie rzeczy dziecka powinny być oznaczone pełnym nazwiskiem i pierwszą literą imienia;
  • codzienny strój dziecka winien być wygodny i umożliwiający samodzielne obsługiwanie się w czasie pobytu w przedszkolu;
  • prośby i życzenia rodziców są załatwiane w kancelarii przedszkola;
  • rodzice winni interesować się postawą i osiągnięciami dziecka w przedszkolu oraz uczęszczać na zebrania grupowe;
  • rodzice powinni brać żywy udział w życiu przedszkola, przyczyniać się do usprawniania naszej pracy dla dobra dzieci; :
  • zobowiązani są do kontroli czystości własnych dzieci,
  • rodzice kontrolują stan zdrowia własnego dziecka u lekarza pediatry;
  • badania bilansowe dzieci 6 - letnich prowadzi upoważniony lekarz rodzinny – pediatra;

5. Odpłatność za przedszkole

• rodzice zobowiązani są do systematycznego uiszczania odpłatności za przedszkole z uwzględnieniem uchwały Rady Miasta w tej sprawie oraz ogłoszeń zamieszczonych w placówce.
  • wpłaty na Radę Rodziców ustalane są na zebraniu z rodzicami i pobierane przez skarbnika Rady Rodziców.